Bitron Poland - film o firmie

Bitron Poland

Film o firmie Bitron Poland

Bitron Poland

Bitron Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu, jest częścią międzynarodowej korporacji, w skład której wchodzi 13 zakładów produkcyjnych na całym świecie zatrudniających ponad 5000 pracowników. Zakład zlokalizowany w Polsce w Sosnowcu istnieje od 1998 roku i zajmuje się rozwojem oraz produkcją komponentów elektromechanicznych i elektronicznych dla przemysłu AGD, motoryzacji i energetyki, a naszymi klientami są najbardziej znani na rynku producenci w wymienionych sektorach.

Klientami naszej firmy z branży AGD są takie marki jak B/S/H, Indesit, Whirlpool, LG, GE, Electrolux, natomiast z branży motoryzacji Fiat, Denso czy Valeo.

Bitron Poland oferuje szeroką gamę produktów elektromechanicznych, które projektowane i rozwijane są w lokalnym dziale R&D, mającym do dyspozycji najnowsze technologie pozwalające na szybką i dokładną realizację projektu od momentu zamówienia do czasu wdrożenia do produkcji seryjnej. Własne laboratoria pozwalają nam na walidację projektu w każdej fazie jego rozwoju.

Powstaje również lokalny dział R&D dla Wydziału Elektroniki, gdzie produkujemy zaawansowane technologicznie liczniki energii elektrycznej dla jednego z potentatów na rynku włoskim i hiszpańskim oraz różnego rodzaju karty sterowania (User Interface, Motor control, sterowania dla okapów, pralek, pralko suszarek etc.).

Ważnym elementem jest nasze podejście do jakości oferowanych przez nas produktów. Świadczyć o tym mogą posiadane przez nas certyfikaty ISO 9001 oraz ISO TS 16949. Nie jest nam również obojętna dbałość o środowisko, co możemy potwierdzić pracując w zgodzie z normami wytyczonymi przez ISO 14001 i OHSAS 18001.

W związku z zamiarem rozszerzenia naszego portfolio na wyroby dla sektora medycznego, w 2014 roku uzyskaliśmy również certyfikat ISO 13485 obejmujący projektowanie, produkcję oraz montaż wyrobów elektronicznych i elektromechanicznych dla branży medycznej.

Jesteśmy również bardzo dumni z nagrody, jaką zakład BITRON POLAND otrzymał za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie Safety Culture Award 2013 organizowanym przez firmę Kirschstein & Partner z Krakowa oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy w Warszawie i Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Miejscu Pracy.

W związku z dynamicznym rozwojem sektora elektronicznego, a w szczególności rozwoju inteligentnych liczników energii elektrycznej, w 2016 roku zadecydowano o podporządkowaniu w całości zakładu przy ulicy Jedności produkcji komponentów elektronicznych. Efektem tej decyzji było otwarcie drugiego zakładu produkcyjnego i przeniesienie produkcji komponentów elektromechanicznych, oraz części wydziału przetwórstwa tworzyw sztucznych, do nowej lokalizacji. Nowy zakład znajduje się na ul. Jamesa Watta 6 w Sosnowcu. Powierzchnia produkcyjna elektromechaniki wynosi 9 623 m2, powierzchnia magazynowa to 13 329 m2, a biura zajmują łączną powierzchnię 2 432 m2. Na nowej lokalizacji pracuje łącznie 691 osób.

Bitron Poland jest nowoczesną, innowacyjną firmą, która poprzez swoją politykę, przemyślane inwestycje i rozwój produktów oraz personelu stała się silnym ekonomicznie i stabilnym podmiotem. Jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym dla naszych aktualnych kontrahentów jak również dla Firm chcących nawiązać z nami współpracę i wspólnie z nami odnieść SUKCES.

Paweł Mroziński
CEE Sales Manager